MaviMelek
"Kişi, özgürlük ilkelerine göre kendi kendini belirleyen varlıktır. Özerklik. Özgürlük ise kendi başına varlığın özelliğidir." Fragmanlar / Immanuel Kant

[Retorik]"Fahişe Beynim" | Ümit Karadağ

Fahişe Beynim

"SUS VE ZEVK AL ARTIK!"

Yokluk; kelimelerinde sınırlı değil, sadece kaldırımların bile dışladığı hastalıklı delik!
Fahişe beynim; tüm cinsellik malzemeleri fora, yarım ereksiyon alnımın ortasına yerleşmiş kışkırtır durur…
Hem ahlaksızca hem de hemoroit sızısı kadar modern… Amuderya vatanımın kıyısı!
Vatanım; soluk alıp verdiğim, yaşamak için bedel ödediğim üç tarafı denizlerle yontulmuş mülküm… Ödediğim kadar benim, cesedim kadar ebedi!
Zil zurna hatta biraz da şakacı sarhoşluğumda reddettiğim ama yanımda olan yanlılığımın içine zulalanmış yaratılış hikâyem; enine ve dikine çizgilerle varolan, afrodizyaklarla, hormonlarla bezenmiş genetiğim, zavallı kavrayışım!
Fahişe beynim! Her soluk alıp verişte daha bir ezberci, her ön ekte daha bir isyankar! Düğmelerim olsa varoluşçu ezberimdeki ince detayların üzerine dikilmiş, her kopuşunda dikilse ayağa bedenim, yerle yeksan olan açıklara açılsam, bıraksam boşluğa kirli bedenimi.
Ve dahi fahişe beynimi!
Kusmuk kokan hayatın çeperlerine yapışmış hayatlar ve bir o kadar yok olma hevesi ile yeşil ve hakim benzeri renklere köle olmuş ben, sen, ötekiler ya da bir güruh sıska büyük baş!
Yapışkan… Kaygan…
Eldesi varken zorakiyete inen göç yollarının kancık ve kanlı koridorlarında yitip giden gençliğim…

Bize vaat edilenle yaşıyoruz. Herkes birbirinden çalıyor, görünmeyen, kaderimize mutlak mührünü vurmuş. Ezberlenmiş hayatların provası nerede yapılıyor peki? Kulis nerede? Gerçek günlüğümüze hükmeden, ötekileri yaşamayı engelleyen canavarlar, her sefil hayatın, düşmüşlüğün ardına düşmek, yaptıklarını yadırgamak; ötekine benzeme ko(r)kusunun üstüne sinmesi… Bilinç altındaki genelevin kurdelasını -er veya geç- kesmek korkusu; erdemsel kurgulara, sırlı tabulardan bakarken, birbirine zincirlenmiş hayatlardan bihaber, berikinin endişesinin seninkiyle aynı olduğunu fark etmek, mezarı başında gözyaşı dökerken…
Hiç alınma mutlak kader, gaz çıkaracağım, avare avare gezineceğim, sen nasıl olsa bildiğini okuyacaksın!

Edepsiz bir kaos dinginliği bu; göz çıkartan, kulak yırtan, fahişe beynimin köşe taşlarının harcı, hiç'in kucağında tacize uğrarken, gelip-geçer varlıkların alt suretlerinde yaşanan.
Kendi bağırsaklarının sergilendiği bok dolu vitrinlerde yitirilmiş zamanlar, ayaküstü rezillikler!
Bir salak safi sevi, aşk-ı memnu baskısı bu, vermeyi hep ötelediğimiz ama çılgınca tükettiğimiz.
Vaat edilenle yaşıyoruz! Çırılçıplak elbiselerin içinde ve dair birbirine eş anlık orgazmlarda.
Gergin gelinin manalı bakışları altında ezilen güvey'cik, filmin koptuğu yerde damalı elbise giymiş filler, Promete'nin ateşi etrafında dans ediyorlar.
Sivri dilli, eğri boyunlu, kumkumacı karılar saki olmuşlar, ine-çıka dolanıyorlar etrafta.
Yakıştırabildiğini takıp takıştırmış, üç beşler, ağızlarıyla eziyorlar küpeli ömürlerini ve paslı bir filozof durağında teşhir ediyor fahişe beynim zavallı bilgeliğini.

İfadem Musa'nın dili olduğunda, kalemim Harun olup kurtarır mı beni?
O elimle tutup yakalayamadığım ereğin gereği, kösnül bedenlerin altında mı kaldı?
Sümüksü orgazmlar acıtarak, kanatarak, kesiyor, kimsenin dinlemek istemediği şarkıları ve nutukları; aciz, fahişe beynimin kıvrımlarından.
İçimdeki her şey tam da şekillenmişken bir Pelüş Ayı'nın sevimliliğinde; olası daireler çizmekten vazgeçmişken kendimi arayışta, çırpınarak uyandırdı beni, gerçeklerin yosma kaldırımlarında volta atan belleğim, mantığım, ve dahi fahişe beynim.

Babamın erkilliği ile annemin doğurganlığı, arkamdan sesleniyor şimdi:
Bir Edith Piaf namesi, olası her şeyin üstünde yüzleştiriyor kurmaca kimliklerle seni; arayışların hep varolacağına, açılan her kucağın bir deli gömleği gibi kavramayacağına!
Ve yasakların gölgesindeki mahkûmluğumuza, kaygan ve abuk kelimelerin son vereceğine.
Ah mitlerin ninnileriyle sarhoş olan, Hayyam'ın sofralarına aşık, fahişe beynim!
Sus ve zevk al artık!

Başa dön

MaviMelek | Retorikler | Öyküler | Şiirler | Derlemeler | Gökçeyazın | Denemeler    ©2007 MaviMelek            website metrics